dbo:Person/height
  • 182.0
  • Cristian Hăisan (born 3 March 1981) is a Romanian former footballer who played as a goalkeeper mainly for FC Vaslui, but also for teams such as Rocar București, Altay Constanța or FCM Bacău, among others. The son of Dacia Unirea Brăila goalkeeper Cătălin Hăisan, Cristi began his career with his father's team, being one of the few footballers who manage to play with his father. He transferred while young, to Rocar București and made his Liga I debut on 4 August 1999, at only 18 years old. In 2010, FC Vaslui reached the Romanian Cup Final, matching the feat achieved by his father in 1993, but they lost to CFR Cluj, same as his father did 17 years ago. (en)
  • Cristian Hăisan jest rumuńskim piłkarzem, aktualnie grającym w FC Vaslui. Debiutował w rumuńskiej Liga I, gdy miał zaledwie 18 lat, gdy grał w Rocar Bukareszt, przeciwko FC Argeş Piteşti. Przeszedł do FC Vaslui w 2001, ale przed 2005 nie grał zbyt dużo, przez większość czasu był trzecim bramkarzem. Zagrał tylko w jednym meczu, kiedy FC Vaslui grało w drugiej i trzeciej lidze. W sezonie 2005/06, z powodu słabej formy pierwszych dwóch bramkarzy, zagrał 8 meczów w Liga I. W meczu przeciwko FC National był pierwszym bramkarzem FC Vaslui, który miał czyste konto w Liga I. Trzy mecze z rzędu miał czyste konto (w czwartym dostał kontuzji po 30 minutach gry, było wtedy 0-0). W następnym sezonie FC Vaslui zakupili nowego bramkarza, jednak z powodu jego słabej gry, Hăisan dalej bronił jako podstawowy bramkarz. W 7 meczu Hăisan, Jovanovic i Croitoru zostali upomnieni przez trenera z powodu ich słabej gry, i opuścili FC Vaslui na 3 dni. Powrócili do składu w 9 meczu, ale Hăisan siedział na ławce rezerwowych. Po odejściu , i przyjściu , Hăisan znów był pierwszym bramkarzem. Jego bardzo dobra forma, która zrobiła wrażenie na trenerze reprezentacji Rumunii, Victorze Piturca, który powiedział "Jeśli będzie grał jak dotąd, zostanie powołany do reprezentacji". Jednakże, Hăisan nigdy nie wystąpił w koszulce Rumunii. W sezonie 2007/08, był jednym z najlepszych graczy FC Vaslui, będąc "aniołem obrony". Po odejściu Dorinela Munteanu, Emil Sandoi, nowy trener, dał Hăisanowi opaskę kapitana. 24 marca, zagrał w kadrze B Rumunii przeciwko Turcji B. Zagrał w 2 połowie, kiedy wpuścił gola w 88 minucie. (pl)
rdfs:comment
  • Cristian Hăisan (born 3 March 1981) is a Romanian former footballer who played as a goalkeeper mainly for FC Vaslui, but also for teams such as Rocar București, Altay Constanța or FCM Bacău, among others. (en)
  • Cristian Hăisan jest rumuńskim piłkarzem, aktualnie grającym w FC Vaslui. Debiutował w rumuńskiej Liga I, gdy miał zaledwie 18 lat, gdy grał w Rocar Bukareszt, przeciwko FC Argeş Piteşti. Przeszedł do FC Vaslui w 2001, ale przed 2005 nie grał zbyt dużo, przez większość czasu był trzecim bramkarzem. Zagrał tylko w jednym meczu, kiedy FC Vaslui grało w drugiej i trzeciej lidze. W sezonie 2005/06, z powodu słabej formy pierwszych dwóch bramkarzy, zagrał 8 meczów w Liga I. W meczu przeciwko FC National był pierwszym bramkarzem FC Vaslui, który miał czyste konto w Liga I. Trzy mecze z rzędu miał czyste konto (w czwartym dostał kontuzji po 30 minutach gry, było wtedy 0-0). (pl)