About: Voice search

An Entity of Type: SearchEngine106578654, from Named Graph: http://dbpedia.org, within Data Space: dbpedia.org

Voice search, also called voice-enabled, allows the user to use a voice command to search the Internet, a website, or an app. In a broader definition, voice search includes open-domain keyword query on any information on the Internet, for example in Google Voice Search, Cortana, Siri and Amazon Echo. Voice search is often interactive, involving several rounds of interaction that allows a system to ask for clarification. Voice search is a type of dialog system.

Property Value
dbo:abstract
 • Viz také článek: Internetový vyhledávač Hlasové vyhledávání (voice search) je vyhledávání informací pomocí hlasové modality: hledaný výraz či klíčová slova se zadávají hlasově, nikoli za pomocí klávesnice nebo jiného vstupního zařízení. Tento způsob vyhledávání a ovládání technického zařízení hlasem je výhodný především pro mobilní zařízení. Mobilní zařízení totiž nedisponují tak kvalitními a dobře ergonomicky řešenými vstupními možnostmi jako stolní počítače nebo notebooky. Další rozdíl je v tom, že mobilní telefony, tablety atd. jsou používány v jiných situacích (ve spěchu, v tramvaji, při chůzi městem apod.), kdy je použití hlasového vstupu více uživatelsky přívětivé. Teto trend je také možné vypozorovat z chování největších hráčů na trhu v oblasti hlasového vyhledávání resp. ovládání mobilního zařízení hlasem, jako je Google, který svou aplikaci pro hlasové vyhledávání Voice search nabízí především pro mobilní zařízení fungující na platformě Android verze 2.1 a vyšší nebo pro Apple iPhone. Dalším možným hráčem v oblasti rozpoznávání řeči a hlasového vyhledávání je společnost Vlingo, specializující se pouze na mobilní zařízení (výše zmíněný Google nabízí alternativu i pro nemobilní zařízení v podobě plug-in(u) do svého prohlížeče Chrome), s aplikací Vlingo Find. Další alternativou je Bing Voice Search[1] od společnosti Microsoft, který je prozatím dostupný pouze na americkém trhu. Aplikací pro hlasové vyhledávání a obecně pro hlasový vstup pro jakékoli účely je celá řada, nicméně v současné době pouze Voice search od googlu nabízí možnost vyhledávání v češtině. (cs)
 • Búsqueda por voz, (Voice search en inglés) le permite al usuario usar comandos de voz para buscar en internet o en un dispositivo portátil por medio de un micrófono. En la actualidad, la búsqueda por voz es comúnmente usada en los buscadores como método alternativo a la búsqueda escrita. Los buscadores a medida que avanza la tecnología tratan de dar soluciones y respuestas a usuarios que van cambiando sus hábitos de búsqueda. Está tecnología ya es capaz de contestar a muchas preguntas realizadas a través de la búsqueda conversacional. Esta se puede utilizar en dispositivos móviles como teléfonos inteligentes o tabletas o, directamente, desde navegadores. Las búsquedas por voz son a menudo interactivas, permitiendo al sistema preguntar por aclaraciones, convirtiendo al sistema de búsqueda por voz en tipo de diálogo. Gracias a está evolución han aparecido diferentes asistentes de búsqueda como: Google Now, Cortana , Siri, Amazon Echo, llamados popularmente gracias a su experiencia "asistentes personales". Utilizan un procesamiento de lenguaje natural para poder interactuar con el usuario final del dispositivo móvil basados en Inteligencia Artificial, por lo tanto, la experiencia interactiva es de lo más placentera y amigable, haciéndola mucha más parecida a una experiencia humana. (es)
 • 音声検索(おんせいけんさく, Voice search)は、長時間の音声ファイル(音声データ)の中からキーワードを用いて該当する部分を検索するための技術。テキスト検索エンジンでは検索できない音声や動画の一部分を見つけ出すために利用される。 (ja)
 • Wyszukiwanie głosowe – narzędzie, które pozwala użytkownikowi na użycie polecenia głosowego do przeszukiwania Internetu lub urządzenia. Technologia ta ma zastosowanie na urządzeniach mobilnych oraz komputerach. (pl)
 • Voice search, also called voice-enabled, allows the user to use a voice command to search the Internet, a website, or an app. In a broader definition, voice search includes open-domain keyword query on any information on the Internet, for example in Google Voice Search, Cortana, Siri and Amazon Echo. Voice search is often interactive, involving several rounds of interaction that allows a system to ask for clarification. Voice search is a type of dialog system. Voice search is not a replacement for typed search. Rather the search terms, experience and use cases can differ heavily depending on the input type. (en)
dbo:wikiPageID
 • 13667706 (xsd:integer)
dbo:wikiPageLength
 • 3042 (xsd:nonNegativeInteger)
dbo:wikiPageRevisionID
 • 1015609354 (xsd:integer)
dbo:wikiPageWikiLink
dbp:wikiPageUsesTemplate
dct:subject
rdf:type
rdfs:comment
 • 音声検索(おんせいけんさく, Voice search)は、長時間の音声ファイル(音声データ)の中からキーワードを用いて該当する部分を検索するための技術。テキスト検索エンジンでは検索できない音声や動画の一部分を見つけ出すために利用される。 (ja)
 • Wyszukiwanie głosowe – narzędzie, które pozwala użytkownikowi na użycie polecenia głosowego do przeszukiwania Internetu lub urządzenia. Technologia ta ma zastosowanie na urządzeniach mobilnych oraz komputerach. (pl)
 • Viz také článek: Internetový vyhledávač Hlasové vyhledávání (voice search) je vyhledávání informací pomocí hlasové modality: hledaný výraz či klíčová slova se zadávají hlasově, nikoli za pomocí klávesnice nebo jiného vstupního zařízení. Tento způsob vyhledávání a ovládání technického zařízení hlasem je výhodný především pro mobilní zařízení. Mobilní zařízení totiž nedisponují tak kvalitními a dobře ergonomicky řešenými vstupními možnostmi jako stolní počítače nebo notebooky. Další rozdíl je v tom, že mobilní telefony, tablety atd. jsou používány v jiných situacích (ve spěchu, v tramvaji, při chůzi městem apod.), kdy je použití hlasového vstupu více uživatelsky přívětivé. Teto trend je také možné vypozorovat z chování největších hráčů na trhu v oblasti hlasového vyhledávání resp. ovládání m (cs)
 • Búsqueda por voz, (Voice search en inglés) le permite al usuario usar comandos de voz para buscar en internet o en un dispositivo portátil por medio de un micrófono. En la actualidad, la búsqueda por voz es comúnmente usada en los buscadores como método alternativo a la búsqueda escrita. Los buscadores a medida que avanza la tecnología tratan de dar soluciones y respuestas a usuarios que van cambiando sus hábitos de búsqueda. Está tecnología ya es capaz de contestar a muchas preguntas realizadas a través de la búsqueda conversacional. Esta se puede utilizar en dispositivos móviles como teléfonos inteligentes o tabletas o, directamente, desde navegadores. (es)
 • Voice search, also called voice-enabled, allows the user to use a voice command to search the Internet, a website, or an app. In a broader definition, voice search includes open-domain keyword query on any information on the Internet, for example in Google Voice Search, Cortana, Siri and Amazon Echo. Voice search is often interactive, involving several rounds of interaction that allows a system to ask for clarification. Voice search is a type of dialog system. (en)
rdfs:label
 • Hlasové vyhledávání (cs)
 • Búsqueda por voz (es)
 • 音声検索 (ja)
 • Wyszukiwanie głosowe (pl)
 • Voice search (en)
owl:sameAs
prov:wasDerivedFrom
foaf:depiction
foaf:isPrimaryTopicOf
is dbo:wikiPageRedirects of
is dbo:wikiPageWikiLink of
is foaf:primaryTopic of
Powered by OpenLink Virtuoso    This material is Open Knowledge     W3C Semantic Web Technology     This material is Open Knowledge    Valid XHTML + RDFa
This content was extracted from Wikipedia and is licensed under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License