rdfs:comment
| - The Golden Years, sorti en 1980, est un EP en public du groupe de heavy metal anglais Motörhead. (fr)
- The Golden Years is the first live recording by English rock band Motörhead, released 8 May 1980 via Bronze Records. It reached number 8 on the UK charts at the time. (en)
- 《The Golden Years》는 1980년 5월 8일에 발매된 모터헤드의 음반이다. (ko)
- The Golden Years Live EP è un EP live dei Motörhead pubblicato nel 1980 dall'etichetta discografica Bronze Records. (it)
- The Golden Years — концертный мини-альбом британской рок-группы Motörhead, выпущенный в 1980 году. Мини-альбом был записан во время турне в поддержку альбома Bomber. В 1996 году The Golden Years включен в переиздание альбома Bomber в качестве бонус-треков. (ru)
- The Golden Years — перший міні-альбом англійського гурту Motörhead, випущений 8 травня 1980 року. До нього ввійшли чотири записи з концертів гурту у рамках туру на підтримку альбому Bomber. (uk)
- Το The Golden Years είναι 12" σινγκλ του βρετανικού χέβι μέταλ συγκροτήματος Motörhead, το οποίο κυκλοφόρησε σε μορφή βινυλίου στις 3 Μαΐου του 1980 μέσω της δισκογραφικής εταιρείας "Bronze Records".Το συγκεκριμένο ΕΡ ηχογραφήθηκε κατά την περιοδεία για την προώθηση του δίσκου "Bomber" και παρ' όλη την έλλειψη ραδιοφωνικής μετάδοσης των τραγουδιών του από τους βρετανικούς σταθμούς το συγκρότημα εμφανίστηκε την Πρωτομαγιά του 1980 στην τηλεοπτική εκπομπή του δικτύου "BBC", "Top of the Pops", βοηθώντας το ΕΡ να αναρριχηθεί στο # 8 των τσαρτ της Μεγάλης Βρετανίας, παραμένοντας στους καταλόγους επιτυχιών για επτά εβδομάδες. Αυτό ήταν το πρώτο Top-10 σινγκλ του συγκροτήματος, για να ακολουθήσουν την επόμενη χρονιά το ΕΡ "St. Valentine's Day Massacre" και η ζωντανή εκτέλεση του τραγουδιού "Motör (el)
- The Golden Years es un EP en directo de la banda de heavy metal británica Motörhead. Fue lanzado después del éxito del álbum Bomber, llegando al No. 8 de las listas del Reino Unido en mayo de 1980. El álbum recibió poca radiodifusión, ya que las emisoras de radio decían que la mezcla hacía la voz inaudible, así que, después de remezclar, un sencillo de 7", salió para su radiodifusión con "Leaving Here" en la Cara A y "Stone Dead Forever" en la Cara B. Aun con la poca respuesta de las radios, la banda consiguió salir en el programa de la BBC, Top of the Pops, para su promoción el 1 de mayo. (es)
|