René Tórgarð (born 3 August 1979) is a Faroese international footballer who plays club football for EB/Streymur, as a goalkeeper. He made his international debut for the Faroe Islands in 2008.
Ο Ρενέ Τόργκαρντ (γεννήθηκε 3 Αυγούστου 1979) είναι διεθνής ποδοσφαιριστής από τα Νησιά Φερόε που παίζει στην ΕΜ/Στρέιμουρ. Αγωνίζεται στη θέση του τερματοφύλακα. Ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα από την Β36 Τόρσχαβν. Συνέχισε στην Άργκιρ Μπόλτφελαγκ και από το 2005 αγωνίζεται στην ΕΜ/Στρέιμουρ. Έκανε το ντεμπούτο του με την Εθνική Νήσοι Φερόε το 2008 έχοντας μία συμμετοχή. Το 2011 είχε δύο συμμετοχές με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του. (el)
René Tórgarð (* 3. August 1979) ist ein ehemaliger färöischer Fußballtorwart und Nationalspieler. (de)
René Tórgarð (born 3 August 1979) is a Faroese international footballer who plays club football for EB/Streymur, as a goalkeeper. He made his international debut for the Faroe Islands in 2008. (en)
René Tórgarð (Tórshavn, 3 agosto 1979) è un ex calciatore faroese, di ruolo portiere, già della nazionale faroese. (it)
René Tórgarð (ur. 3 sierpnia 1979) - farerski piłkarz występujący na pozycji bramkarza, obecnie w klubie EB/Streymur z miejscowości Streymnes. (pl)