About: God-man (Christianity)     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : owl:Thing, within Data Space : dbpedia.org associated with source document(s)
QRcode icon
http://dbpedia.org/describe/?url=http%3A%2F%2Fdbpedia.org%2Fresource%2FGod-man_%28Christianity%29

God-man (Koinē Greek: θεάνθρωπος, romanized: theánthropos; Latin: deus homo) refers to the incarnation and the hypostatic union of Christ, which are one of mainstream Christianity's most widely accepted and revered christological doctrines.

AttributesValues
rdfs:label
  • Allah-manusia (Kristen) (in)
  • God-man (Christianity) (en)
  • 神人 (キリスト教) (ja)
  • Богочеловек (ru)
  • Боголюдина (uk)
rdfs:comment
  • God-man (Koinē Greek: θεάνθρωπος, romanized: theánthropos; Latin: deus homo) refers to the incarnation and the hypostatic union of Christ, which are one of mainstream Christianity's most widely accepted and revered christological doctrines. (en)
  • 神人(かみびと、しんじん、ギリシア語: Θεάνθρωπος, ロシア語: Богочеловек, ラテン語: Deus Homo, 英語: God-man もしくは Theandric)は、キリスト教におけるイエス・キリスト(イイスス・ハリストス)の呼び名の一つ。イエス・キリストにおける両性(神性と人性)の位格的結合を示す。 正教会においては現在も使われている祈祷書に登場するが、この場合「かみびと」と読まれる。日本正教会の府主教セルギイ・チホミーロフ(1871 - 1945)によれば、イイスス・ハリストス(イエス・キリスト)が神人となったことは、「神が人になった、そして人になっても神が神たる事を失わない」と説明され、 * 人が神に昇る事が出来るように、神が人に降った * 人が神と一つに合わさることが出来るように、神が人と一つになった * 神人において人は神と体合し、神まで昇り、神から力と恩寵とを受ける * 実際の生活において神人を模範とする * 神人によって人間は救われる * 天を地にまで下し、地を天にまで上らせた神人は、全人類がそれによって天に昇ることの出来る階梯 * この階梯によって、人類の中の多くの者は天に昇りつつある と理解される(神成 (正教会)も参照)。 (ja)
  • Богочелове́к (др.-греч. Θεάνθρωπος, лат. Theanthropos) — в христианстве Бог, воплотившийся в человеке, Иисус Христос. В христианстве Богочеловек — догматическое определение воплотившегося Сына Божьего — второго лица Св. Троицы, Иисуса Христа, основанное на Священном Предании, Священном Писании, Никео-Цареградском и Халкидонском Символах веры и определениях Вселенских соборов, сформулированное в процессе сложной богословской полемики; это определение раскрывается через неслитное, нераздельное, неразлучное и неизменное соединение двух природ — божественной и человеческой в Иисусе Христе, Сыне Божьем . На основе этого определения были разработаны учения о двух волях и двух действиях Иисуса Христа, а также система представления о сообщении свойств, обожении человеческого естества, нераздельное (ru)
  • Боголюдина — у релігійних віровченнях бог, який втілився в людині. Уявлення про боголюдину притаманні багатьом релігіям стародавності і мають вираз в міфах про померлих і богів, які воскресли. Сама людина за монотеїстичними релігіями є символом Бога, бо створена за його образом та подобою. Через існування поняття боговтілення та догмату про дві природи Ісуса Христа канони християнства дозволяють символічне зображення Бога. Зокрема в іконописі Бог символічно передається через зображення людини. Саме це дало не заперечувати існування живопису, скульптури у народів, що сповідували християнство. (uk)
dcterms:subject
Wikipage page ID
Wikipage revision ID
Link from a Wikipage to another Wikipage
Link from a Wikipage to an external page
sameAs
dbp:wikiPageUsesTemplate
has abstract
  • God-man (Koinē Greek: θεάνθρωπος, romanized: theánthropos; Latin: deus homo) refers to the incarnation and the hypostatic union of Christ, which are one of mainstream Christianity's most widely accepted and revered christological doctrines. (en)
  • 神人(かみびと、しんじん、ギリシア語: Θεάνθρωπος, ロシア語: Богочеловек, ラテン語: Deus Homo, 英語: God-man もしくは Theandric)は、キリスト教におけるイエス・キリスト(イイスス・ハリストス)の呼び名の一つ。イエス・キリストにおける両性(神性と人性)の位格的結合を示す。 正教会においては現在も使われている祈祷書に登場するが、この場合「かみびと」と読まれる。日本正教会の府主教セルギイ・チホミーロフ(1871 - 1945)によれば、イイスス・ハリストス(イエス・キリスト)が神人となったことは、「神が人になった、そして人になっても神が神たる事を失わない」と説明され、 * 人が神に昇る事が出来るように、神が人に降った * 人が神と一つに合わさることが出来るように、神が人と一つになった * 神人において人は神と体合し、神まで昇り、神から力と恩寵とを受ける * 実際の生活において神人を模範とする * 神人によって人間は救われる * 天を地にまで下し、地を天にまで上らせた神人は、全人類がそれによって天に昇ることの出来る階梯 * この階梯によって、人類の中の多くの者は天に昇りつつある と理解される(神成 (正教会)も参照)。 西方教会においてもイエス・キリストにおける神人両性の位格的結合は認められる。アンセルムス(1033-1109)が『何故神は人となりしか』(ラテン語: Cur Deus Homo)を著している。ただし「神人」という語彙が単体で使われる事例は、西方教会においては多く無い(ただし無いではない)。「神人的」は(しんじんてき)、「神人両性行為」は(しんじんりょうせいこうい)とルビが振られることにもみられる通り、西方教会の媒体では通常「しんじん」と読まれている。 (ja)
  • Богочелове́к (др.-греч. Θεάνθρωπος, лат. Theanthropos) — в христианстве Бог, воплотившийся в человеке, Иисус Христос. В христианстве Богочеловек — догматическое определение воплотившегося Сына Божьего — второго лица Св. Троицы, Иисуса Христа, основанное на Священном Предании, Священном Писании, Никео-Цареградском и Халкидонском Символах веры и определениях Вселенских соборов, сформулированное в процессе сложной богословской полемики; это определение раскрывается через неслитное, нераздельное, неразлучное и неизменное соединение двух природ — божественной и человеческой в Иисусе Христе, Сыне Божьем . На основе этого определения были разработаны учения о двух волях и двух действиях Иисуса Христа, а также система представления о сообщении свойств, обожении человеческого естества, нераздельное поклонение и почитание Девы Марии Богородицы. (ru)
  • Боголюдина — у релігійних віровченнях бог, який втілився в людині. Уявлення про боголюдину притаманні багатьом релігіям стародавності і мають вираз в міфах про померлих і богів, які воскресли. Сама людина за монотеїстичними релігіями є символом Бога, бо створена за його образом та подобою. Символізм людини відносно Бога найбільш яскраво втілено в християнстві, у якому Ісус Христос, який є одночасно Богом-Сином і смертною людиною. Догмат про боголюдину зафіксований у символі віри, покликаний підтвердити богословське твердження про божественне походження християнства, про його абсолютну істинність як божого одкровення, даного людям самим богом в образі людини, якій притаманні Божі риси. Догмат проголошений на Халкідонському соборі у 451 році, стверджує, що у Христа дві природи — божественна та людська, що у Христі Бог став людиною. Через існування поняття боговтілення та догмату про дві природи Ісуса Христа канони християнства дозволяють символічне зображення Бога. Зокрема в іконописі Бог символічно передається через зображення людини. Саме це дало не заперечувати існування живопису, скульптури у народів, що сповідували християнство. Відсутність в юдаїзмі та ісламі уявлень про Боголюдину не дає змоги символічно зображати Бога через образ людини. І як внаслідок цього відсутній у культурі юдаїзму та ісламу розвиток таких жанрів образотворчого мистецтва, як живопис та скульптура. У цих культурах не допускається зображення конкретних людей, тим більше зображення Бога. Мистецтво в ісламі розвивається в архітектурі, каліграфії, декоративно-прикладному мистецтві, мініатюрі. (uk)
prov:wasDerivedFrom
page length (characters) of wiki page
foaf:isPrimaryTopicOf
is Link from a Wikipage to another Wikipage of
is Wikipage redirect of
is foaf:primaryTopic of
Faceted Search & Find service v1.17_git139 as of Feb 29 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 08.03.3330 as of Mar 19 2024, on Linux (x86_64-generic-linux-glibc212), Single-Server Edition (61 GB total memory, 49 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software