Attributes | Values |
---|
rdf:type
| |
rdfs:label
| - Χωρίς Σκοπό (el)
- Horis Skopo (en)
- Horis Skopo (pt)
|
rdfs:comment
| - Το "Χωρίς Σκοπό" ήταν η Ελληνική συμμετοχή στον Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision 1990, ερμηνευμένο στα Ελληνικά από τον Χρήστο Κάλοου με το συγκρότημα Wave. Το τραγούδι παρουσιάστηκε δεύτερο τη βραδιά, μετά τους Azúcar Moreno της Ισπανίας με το "" και πριν τον του Βελγίου με το "". Στο τέλος της ψηφοφορίας, είχε λάβει 11 βαθμούς και την 19η θέση ανάμεσα στους 22. Το τραγούδι είναι μια μπαλάντα, με τον Κάλοου να τραγουδάει για την επιθυμία του να είναι με τον εραστή του. Τραγουδάει ότι του λέει ότι τον αγαπάει και στη συνέχεια "πηγαίνεις μακριά χωρίς σκοπό" και αυτό του προκαλεί σημαντική θλίψη. (el)
- "Horis Skopo" (Alfabeto grego: Χωρίς σκοπό, tradução portuguesa: "Sem propósito" foi a canção que representou a Grécia no Festival Eurovisão da Canção 1990, interpretada em grego por Christos Callow e . Foi a segunda canção a ser interpretada na noite do festival, a seguir à canção espanhola "Bandido e antes da canção belga "Macédomienne", interpretada por Philippe Lafontaine. A canção grega recebeu um total de 11 pontos, classificando-se em 19.º lugar. (pt)
|
Wikipage page ID
| |
Wikipage revision ID
| |
Link from a Wikipage to another Wikipage
| |
Wikipage redirect
| |
sameAs
| |
dbp:wikiPageUsesTemplate
| |
has abstract
| - Το "Χωρίς Σκοπό" ήταν η Ελληνική συμμετοχή στον Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision 1990, ερμηνευμένο στα Ελληνικά από τον Χρήστο Κάλοου με το συγκρότημα Wave. Το τραγούδι παρουσιάστηκε δεύτερο τη βραδιά, μετά τους Azúcar Moreno της Ισπανίας με το "" και πριν τον του Βελγίου με το "". Στο τέλος της ψηφοφορίας, είχε λάβει 11 βαθμούς και την 19η θέση ανάμεσα στους 22. Το τραγούδι είναι μια μπαλάντα, με τον Κάλοου να τραγουδάει για την επιθυμία του να είναι με τον εραστή του. Τραγουδάει ότι του λέει ότι τον αγαπάει και στη συνέχεια "πηγαίνεις μακριά χωρίς σκοπό" και αυτό του προκαλεί σημαντική θλίψη. (el)
- "Horis Skopo" (Alfabeto grego: Χωρίς σκοπό, tradução portuguesa: "Sem propósito" foi a canção que representou a Grécia no Festival Eurovisão da Canção 1990, interpretada em grego por Christos Callow e . Foi a segunda canção a ser interpretada na noite do festival, a seguir à canção espanhola "Bandido e antes da canção belga "Macédomienne", interpretada por Philippe Lafontaine. A canção grega recebeu um total de 11 pontos, classificando-se em 19.º lugar. (pt)
|
gold:hypernym
| |
prov:wasDerivedFrom
| |
page length (characters) of wiki page
| |
foaf:isPrimaryTopicOf
| |
is Link from a Wikipage to another Wikipage
of | |
is foaf:primaryTopic
of | |